• Baczyński w Baczyńskim
      • Baczyński w Baczyńskim

      • 18.02.2022 22:40
      • Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
      •  

        Już po raz dwudziesty siódmy  w Zespole Szkół nr 2 im. Krzysztofa  Kamila Baczyńskiego w Ełku  odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa  Kamila Baczyńskiego.

         

        1. przewodni tegorocznej edycji „Pod parasolem marzeń” zachęcał do zmierzenia się w czterech formułach:  konkursie historycznym, konkursie plastycznym, konkursie poetyckim na jeden wiersz własny - „Piórem wyrażone 2022” i konkursie fotograficznym. Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa warmińsko- mazurskiego..

         

        Organizatorzy od lat popularyzują wiedzę o Patronie szkoły, niezwykłym młodym człowieku. Rok 2021 został ustanowiony przez Sejm rokiem  Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a obecny rok - 2022 Sejm ustanowił  rokiem Romantyzmu Polskiego, w którym nasz Patron widział inspirację dla siebie jako artysty i Polaka- patrioty.

         

         

        1. odbył się pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Olsztynie, Starosty Powiatu Ełckiego, Prezydenta Miasta Ełk, Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji Młodzieży „Inicjatywa”.

         

        Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom należą się gratulacje i podziękowania za udział!  Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców.

         

        Małgorzata Ladzińska,

        prezes Stowarzyszenia

        na  Rzecz Wspierania Edukacji Młodzieży

        „Inicjatywa

         

         

         

        Lista laureatów XXVII Wojewódzkiego  Konkursu Recytatorskiego Poezji  K. K. Baczyńskiego

        formuła:

         

        Konkurs historyczny – szkoły podstawowe

         

        I miejsce – Olaf Płatek - Szkoła Podstawowa nr 4 w Ełku

        II miejsce – Oskar Dzierżanowski -Szkoła Podstawowa nr 4  Ełku

        III miejsce – nie przyznano

         

           Wyróżnienia – Julia Kulik w Ełku, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku

                                     -- Hanna Dobkowska, Szkoła Podstawowa nr 9 w Ełku

         

        Konkurs historyczny – szkoły ponadpodstawowe

         

        Wyróżnienia –

        Szymon Jastrzębski Zespół Szkół nr1  im. J. Śniadeckiego w Ełku

         

        Konkurs  plastyczny – szkoły podstawowe

         

        I miejsce   – Laura Oleksa- Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku

                                – Patrycja Piktel- Szkoła Podstawowa w Chełchach

        II miejsce  – Maja Giziewicz - Szkoła Podstawowa nr 3 w Ełku

             III miejsce – Hanna Mandziarz - Szkoła Podstawowa nr 5 w Ełku

         

        Konkurs  plastyczny – szkoły ponadpodstawowe

         

        I miejsce –  Norbert Bokuniewicz - Zespół  Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Ełku

        II miejsce – nie przyznano

        III miejsce – nie przyznano

         

         Wyróżnienie

               Weronika Komosińska – Zespół Szkół nr 1  im. J. Śniadeckiego  w  Ełku

         

        Konkurs na 1 wiersz – „Piórem wyrażone 2022” – szkoły podstawowe

         

        I miejsce –   Gabriela Gastoł  - Szkoła Podstawowa nr  7 w Ełku,

                             Joanna Lewandowska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku,

        II miejsce –  Maja Grygo - Szkoła Podstawowa nr  1 w Ełku,

                                    Ola Kuczyńska  - Szkoła Podstawowa nr 1 w Ełku,

        III miejsce – Zuzanna Karczmarczyk -Szkoła Podstawowa nr  9 w Ełku,

                              Bartosz Borawski - Szkoła Podstawowa nr  4 w Ełku

         

          Wyróżnienie

          Antonina Kaczmarczyk - Szkoła Podstawowa nr 9 w Ełku,

          Zuzanna Buzy - Szkoła Podstawowa nr 3 w Ełku,

         

        Konkurs na jeden  wiersz – „Piórem wyrażone 2022” – szkoły ponadpodstawowe

         

        I miejsce – Natalia Rant- I Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Olecku

        II miejsce – Łukasz Pycz – Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego w Ełku.

        III miejsce – Zuzanna Wiśniewska – II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

         

        Wyróżnienie

        Maciej Orłowski – Zespół  Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Ełku

         

        Konkurs  fotograficzny -  szkoły podstawowe

         

        I miejsce –Bartosz Gogolczyk-  Szkoła Podstawowa nr 3 w Ełku

        II miejsce – Aleksandra Topa – Szkoła Podstawowa w Chełchach

        III miejsce – nie przyznano

         

        Konkurs  fotograficzny -  szkoły ponadpodstawowe

        Wyróżnienie

        Karolina Kołecka II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego   w   Ełku

         

        Nagroda specjalna Stowarzyszenia na  Rzecz Wspierania Edukacji Młodzieży „Inicjatywa”

        Zuzanna Wiśniewska – II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

         

         

      • Wróć do listy artykułów