• Społeczność Zespołu Szkół nr 2 pamięta o tych, którzy odeszli

     •  

           Szkolne Koło Caritas oraz chętni uczniowie  Zespołu Szkół nr 2  w Ełku wzięli udział                         w akcji „Szkoła pamięta”.  27 października  ( czwartek) udaliśmy się na Zabytkowy Cmentarz Katolicki, aby uporządkować groby przed zbliżającym się Świętem Zmarłych. Przy wsparciu Ełckich Amazonek oraz pracowników Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Ełku szybko uwinęliśmy się  i z satysfakcją patrzyliśmy na uporządkowane mogiły, na których widnieją daty sięgające nawet około polowy XIX w. Uczniowie oraz wolontariusze kolejny raz dowiedli, że zawsze można na nich liczyć. Jeśli podejmują działanie robią to chętnie, bezinteresownie i z młodzieńczym zapałem. Wielką przyjemnością jest pracować z taką młodzieżą.

      Celem akcji było zwrócenie uwagi uczniom na potrzebę pielęgnowania pamięci o tych, którzy odeszli, szczególnie o ludziach związanych z historią Ełku i regionu.

      #SzkołaPamięta   Akcja odbyła się pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

     • Październik miesiącem świadomości raka piersi

     • Działania podnoszące świadomość na temat nowotworu piersi takie jak szkolenia, prelekcje, warsztaty pozwalają  na uświadomienie jak ważna jest profilaktyka w zapobieganiu zachorowaniu na tę chorobę. Z tego powodu w ramach kampanii edukacyjnej odbyło się                         w naszej szkole spotkanie z Ełckimi Amazonkami mające na celu przybliżenie młodzieży problemu raka piersi i znaczenia profilaktyki.

      Obecnie, w zdecydowanej większości przypadków, wczesne wykrycie nowotworu daje bardzo dobre rokowania i wysoką szansę na całkowite wyleczenie, dlatego warto postawić na akcje promujące profilaktykę- wykonywanie regularne usg piersi, mammografii i naukę samobadania piersi.

      Do pogłębienia wiedzy na temat zapobiegania chorobie nowotworowej  miał przyczynić zorganizowany w naszej szkole ,,Różowy październik’’.  Warto wspomnieć, że wcześniej zasadziliśmy wraz z Ełckimi Amazonkami cebulki żonkili- symbolu solidarności z kobietami chorymi onkologicznie   i z tymi, które przegrały walkę z nowotworem.

     • Różowy październik

     • Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. W związku z tym wolontariusze Szkolnego Koła Caritas podjęli kolejne wyzwanie. Tego dnia wspierali Panie ze Stowarzyszenia Ełckich Amazonek w zakładaniu kolejnego ,, Poletka Nadziei’’- symbolu solidarności z kobietami chorymi onkologicznie ale również z tymi, które przegrały nierówną walkę z nowotworem piersi.

      W wydarzeniu uczestniczył Pan Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, Pani Aneta Werla -  dyrektor Ełckiego Centrum Kultury  i Aneta Hołownia -  inspektor zieleni miejskiej   . Wspólnie posadziliśmy cebulki żonkili- kwiatów, które przypominają  o wyższości miłości nad śmiercią, poświęcenia nad egoizmem.

       Cel został osiągnięty,  wiosną kwiaty zakwitną w centrum miasta.
      ​​​​​​​