•  Uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Ełku ponownie w finale ogólnopolskim konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

     •  

      W marcu 2023 w  Olsztynie odbył się etap wojewódzki IX edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.  Wzięły w nim udział Zuzanna Horodko i Justyna Marecka, uczennice II Liceum Ogólnokształcącego  Zespołu Szkół nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ełku,  które wygrały eliminacje szkolne. W konkursie należało się wykazać się wiedzą z najnowszej  historii Polski lat 1970–1990.                                                              

                  Do etapu ogólnopolskiego przeszło trzech uczestników. Justyna Marecka zajęła II miejsce.  Trójka zwycięzców będzie reprezentować województwo warmińsko-mazurskie  w finale  ogólnopolskim, który  odbędzie się  w czerwcu 2023 roku w Gdyni.

                   Pomiędzy drugim i trzecim etapem konkursu, na zaproszenie Organizatora  wszystkie  zwycięskie drużyny, wraz z opiekunami, wezmą udział w wizycie studyjnej w Centrum Solidarności w Gdańsku.  Celem spotkania będzie poznanie miejsc związanych z najnowszą historią Polski, warsztaty tworzenia prezentacji multimedialnych, autoprezentacji                          oraz  integracja członków poszczególnych drużyn wojewódzkich. Nauczyciele będą mogli                      w tym czasie skorzystać z warsztatów przygotowanych specjalnie dla nich.

      Jest to kolejny sukces uczennicy Zespołu Szkół nr 2 w Ełku. W ubiegłym roku,  w etapie ogólnopolskim VIII edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”,  który odbył się w Sieradzu  województwo warmińsko - mazurskie reprezentowała Karolina Kołecka, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkól nr 2 w Ełku.

      Uczennice objęła opieką  i wsparciem Anna Rutkowska.

       

                                                                                                         Anna Rutkowska