• Konkurs na wykonanie plakatu w ramach projektu „Miasto, Polska, Europa, świat” 2021-1-PMH-4010

     • Zapraszamy do udziału w międzynarodowym konkursie plakatowym wszystkich uczniów IIS Lucrezia della Vale w Cosenzy i Zespołu Szkół nr 2 w Ełku.

      Przedmiotem konkursu jest plakat promujący, relacjonujący, informujący o projekcie.

      Pracę / plakat można wykonać w dowolnym programie graficznym i zapisać go w dowolnym ze wskazanych formatów: pdf, jpg, png. Wykonany plakat ma być w formacie A3.

     • Dzień z Ekonomią na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie

     • Dnia 27 kwietnia 2022 roku  przedstawiciele klas 3cLO4 i 3e2LO4 pod opieką p. Agnieszki Wasilewskiej brali udział w obchodach Dnia z Ekonomią.  Odbyly się one w Auli im. Gotowca na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie. Po uroczystej inauguracji uczniowie uczestniczyli w warsztatach Business Model Canvas i warsztatach sprzedażowych. 

      Na koniec odbyly się spotkania z mentorami ( przedstawicielami startupów i dojrzałych przedsiębiorstw),

      A wszystko to w ramach projektu  „SHOWBIZ – Show Us Your Business!”, autorskiego programu UWM w Olsztynie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości uczniów 2022.zorganizowanego przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii  Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 

      Przed 3 drużynami z naszej szkoły są jeszcze zmagania konkursowe, które będą polegać na symulacjii rozwoju własnego mikrobiznesu. Odbędą się wirtualne spotkania z mentorami, aby później  pracować nad własnymi pomysłami na startup. 

      Udział w tego typu projektach da uczniom szansę na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania i komunikacji oraz nawiązanie nowych międzyszkolnych relacji.

      Uczniowie klas 3cLO4 i 3e2LO4 wzięli udział w obchodach Dnia z Ekonomią na UWM

     • Sprzątanie Świata 2022

     • Tradycją naszej szkoły jest udział w akcji Sprzątanie Świata. Odbywa się ono w ramach  obchodów  Międzynarodowego Dnia Ziemi 2022. Klasa 1c LO4 wraz z opiekunami - A. Wasilewską i K. Harasim kolejny raz sprzątała las miedzy Osiedlem Grunwaldzkim a Chruścielami, który należy do Nadleśnictwa Elk. 

      Z roku na rok zauważalna jest poprawa czystości lasów, a sama akcja to dobry sposób na uświadomienie uczniom, że to jak wygląda miejsce, w  którym mieszkamy, zależy głównie od nas samych.  Materiały do sprzątania (rękawiczki oraz worki), a także prowiant na ognisko (kiełbaski oraz chleb) zapewniło nam Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. 

    • Robocza wizyta we Włoszech
     • Robocza wizyta we Włoszech

     • Pani dyrektor (Barbara Fiedoruk) i koordynator projektu naszej szkoły (Tadeusz Kaleta) oraz Pani dyrektor włoskiej szkoły (w ścisłym reżimie sanitarnym -czyli w maseczkach ochronnych).
     • Kolejny sukces uczennicy Zespołu Szkół nr 2 w Ełku

     • 16 marca 2022  w  Olsztynie odbył się etap wojewódzki VIII edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.  Wzięły w nim udział Karolina Kołecka               i  Karolina Tarnacka, uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Zespołu Szkół nr 2                     im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ełku,  które wygrały eliminacje szkolne. W konkursie należało  wykazać się wiedzą z najnowszej  historii Polski lat 1970–1990.                                                             

                  Karolina Kołecka będzie reprezentowała województwo warmińsko-mazurskie w finale  ogólnopolskim, który  odbędzie się  w czerwcu 2022 roku w Łodzi.

      Laureaci na zaproszenie Organizatora wezmą udział w  wizycie  studyjnej w Centrum solidarności w Gdańsku, której celem będzie poznanie miejsc związanych z historią lat              1970 – 1990, warsztaty tworzenia prezentacji multimedialnych, autoprezentacji oraz integracja członków poszczególnych drużyn wojewódzkich.

       

                                                                                                         Anna Rutkowska

       

                                                              

       

       

      „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

     • Historyczny sukces

     • 22 stycznia 2022 r. w Instytucie Historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyły się eliminacje 48. Olimpiady Historycznej.Uczennica naszej szkoły Natalia Ziemkiewicz z klasy 3d zajęła pierwsze miejsce i jako jedna z 3 osób będzie reprezentować nasze województwo na etapie centralnym.
      Mocno trzymamy kciuki za Natalię !

      BohaterONPo
      raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w akcji BohaterON, która  ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. 

     • Akcja-Biały pomaga

     • Szanowni rodzice i uczniowie naszej szkoły!

      Od poniedziałku 28.02.2022 rozpoczęliśmy w szkole zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, którymi chcemy wspomóc obywateli Ukrainy. Będziemy wdzięczni za wsparcie naszych działań.

      Przyjmujemy:

      -wodę(najlepiej w zgrzewkach)

      -środki higieniczne dla kobiet i dzieci

      -pieluchy dla dzieci i dorosłych

      -pasty do zębów, szczoteczki, szampony, mydła, chusteczki higieniczne, maszynki do golenia (jednorazowe)

      -ręczniki

      -prześcieradła

      -śpiwory

      -skarpetki

      - bielizna damska i dziecięca

      -opatrunki bandaże

      -koce, karimaty

      -dania instant gotowe, jedzenie w puszkach, makarony, ryże, kasze

      -kaszki i słoiczki dla dzieci

      -butelki dla dzieci, smoczki, miseczki, plastikowe kubeczki, talerzyki

      - kołdry,

      -latarki, zapałki, świece

      -zestawy wyposażenia medycznego.

      W poniedziałek już można przynosić te rzeczy i zostawiać na parterze, tam będą rozstawione kartony oraz plastikowe skrzynki.

      ❤️

      Współpracujemy z Urzędem Miasta  Ełku i Starostwem Powiatowym w Ełku.

      Rzeczy zebrane zostaną przewiezione na granicę lub dostarczone w inne miejsca, gdzie zostaną przyjęci uchodźcy z Ukrainy.

      UWAGA!

      Chwilowo wstrzymujemy się ze zbiórką ubrań.

      O wszelkich zmianach będziemy na bieżąco informować na naszym instagramie@bialyelk>

      Dziękujemy za każdą pomoc

     • Ekipa z Globalnej Wioski

     • Nasza szkoła już od kilku lat uczestniczy w akcji Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) prowadzonej przez Panią Agnieszkę Wasilewską – nauczyciela geografii. TEG zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem w szkole, a w tym roku zostaliśmy zauważeni na forum ogólnopolskie i trafiliśmy na łamy czasopisma dla młodzieży „Cogito”.

      Zapraszamy do lektury artykułu, który znajduje w najnowszym numerze 2/2022 czasopisma Cogito

    • Zastępstwa
     • Zastępstwa

     • Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.
    • Konta użytkowników
     • Konta użytkowników

     • For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.