• Kolejny sukces uczennicy Zespołu Szkół nr 2 w Ełku

• 16 marca 2022  w  Olsztynie odbył się etap wojewódzki VIII edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.  Wzięły w nim udział Karolina Kołecka               i  Karolina Tarnacka, uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Zespołu Szkół nr 2                     im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ełku,  które wygrały eliminacje szkolne. W konkursie należało  wykazać się wiedzą z najnowszej  historii Polski lat 1970–1990.

Karolina Kołecka będzie reprezentowała województwo warmińsko-mazurskie w finale  ogólnopolskim, który  odbędzie się  w czerwcu 2022 roku w Łodzi.

Laureaci na zaproszenie Organizatora wezmą udział w  wizycie  studyjnej w Centrum solidarności w Gdańsku, której celem będzie poznanie miejsc związanych z historią lat              1970 – 1990, warsztaty tworzenia prezentacji multimedialnych, autoprezentacji oraz integracja członków poszczególnych drużyn wojewódzkich.

Anna Rutkowska

„Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

• Historyczny sukces

• 22 stycznia 2022 r. w Instytucie Historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyły się eliminacje 48. Olimpiady Historycznej.Uczennica naszej szkoły Natalia Ziemkiewicz z klasy 3d zajęła pierwsze miejsce i jako jedna z 3 osób będzie reprezentować nasze województwo na etapie centralnym.
            Mocno trzymamy kciuki za Natalię !

BohaterONPo
            raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w akcji BohaterON, która  ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

• Akcja-Biały pomaga

• Szanowni rodzice i uczniowie naszej szkoły!

Od poniedziałku 28.02.2022 rozpoczęliśmy w szkole zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, którymi chcemy wspomóc obywateli Ukrainy. Będziemy wdzięczni za wsparcie naszych działań.

Przyjmujemy:

-wodę(najlepiej w zgrzewkach)

-środki higieniczne dla kobiet i dzieci

-pieluchy dla dzieci i dorosłych

-pasty do zębów, szczoteczki, szampony, mydła, chusteczki higieniczne, maszynki do golenia (jednorazowe)

-ręczniki

-prześcieradła

-śpiwory

-skarpetki

- bielizna damska i dziecięca

-opatrunki bandaże

-koce, karimaty

-dania instant gotowe, jedzenie w puszkach, makarony, ryże, kasze

-kaszki i słoiczki dla dzieci

-butelki dla dzieci, smoczki, miseczki, plastikowe kubeczki, talerzyki

- kołdry,

-latarki, zapałki, świece

-zestawy wyposażenia medycznego.

W poniedziałek już można przynosić te rzeczy i zostawiać na parterze, tam będą rozstawione kartony oraz plastikowe skrzynki.

❤️

Współpracujemy z Urzędem Miasta  Ełku i Starostwem Powiatowym w Ełku.

Rzeczy zebrane zostaną przewiezione na granicę lub dostarczone w inne miejsca, gdzie zostaną przyjęci uchodźcy z Ukrainy.

UWAGA!

Chwilowo wstrzymujemy się ze zbiórką ubrań.

O wszelkich zmianach będziemy na bieżąco informować na naszym instagramie@bialyelk>

Dziękujemy za każdą pomoc

• Ekipa z Globalnej Wioski

• Nasza szkoła już od kilku lat uczestniczy w akcji Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) prowadzonej przez Panią Agnieszkę Wasilewską – nauczyciela geografii. TEG zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem w szkole, a w tym roku zostaliśmy zauważeni na forum ogólnopolskie i trafiliśmy na łamy czasopisma dla młodzieży „Cogito”.

Zapraszamy do lektury artykułu, który znajduje w najnowszym numerze 2/2022 czasopisma Cogito

• Zastępstwa

• Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.
        • Konta użytkowników

• For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.